Dach z papy to opcja, na którą decyduje się wiele osób – głównie z uwagi na cenę i łatwość montażu. Problem pojawia się jednak w kwestii renowacji dachów z papy termozgrzewalnej. Dowiedzmy się, jak w łatwy sposób można sobie z nim poradzić.
Dach z papy – renowacja wcale nie musi być kłopotliwa
Papa to materiał, który od wielu lat wykorzystywany jest w tworzeniu dachów płaskich. Niestety, bez odpowiedniego zabezpieczenia, jego trwałość pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez to, że papa skurcza się przy niskich temperaturach i rozszerza przy wysokich, przez co po pewnym czasie powstają w niej pęknięcia i mikroszczeliny. Przez nie woda opadowa przedostaje się do powierzchni dachu, uszkadzając go.
Zanim zaczniemy poszukiwać cennika konserwacji dachu z papy, zastanówmy się, czy na pewno nie jesteśmy w stanie przeprowadzić jej we własnym zakresie. I wcale nie chodzi tu o zrywanie starych warstw papy i nakładanie nowej, a przy tym narażanie się na zalanie pomieszczeń i koszty utylizacji starej papy. Konserwacji dachu z papy termozgrzewalnej możemy dokonać w prosty sposób za pomocą płynnych membran uszczelniających.
Konserwacja dachu z papy termozgrzewalnej
Istnieje szereg produktów przeznaczonych do konserwacji dachu z papy na zimno. To powłoki oparte na bazie poliuretanowej albo bitumicznej. Mogą być nakładane za pomocą zwykłego wałka malarskiego lub pędzla, choć często wygodniejsza jest aplikacja przy użyciu agregatów natryskowych. Jednak najważniejszą zaletą konserwacji dachu z papy termozgrzewalnej przy pomocy wspomnianych produktów jest to, że nie ma konieczności zrywania starej papy. Wystarczy jedynie odpowiednio oczyścić ją z kurzu i pyłu. Najlepiej zrobić to z wykorzystaniem myjek ciśnieniowych.
Dach z papy, zabezpieczony wspomnianymi powłokami, to gwarancja braku przecieków przez lata. W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów wysokojakościowych płynnych membran uszczelniających, w tym nawet nadające się do pokrycia dodatkową warstwą lakieru asfaltowego.