W pomieszczeniach mokrych tj. łazienkach, WC, pralniach, kuchniach zalecane jest zastosowanie tzw. uszczelnienia podpłytkowego. Uszczelnienie ma na celu ochronę elementów konstrukcyjnych budynku takich jak: ściany, stropy przed wnikaniem wody pojawiającej się w wyniku jej rozlania lub na przykład uszkodzenia węża od pralki, zatkanie odpływu brodzika. Zastosowanie powłoki hydroizolacyjnej przeciwdziała zawilgoceniu i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i bakterii na skutek wilgoci.
Zadaniem prawidłowego uszczelnienia podpłytkowego jest stworzenie cienkiej, jednorodnej, bezszwowej warstwy hydroizolacyjnej, która umożliwi bezpośrednie przyklejenie na niej płytek ceramicznych.
Zabezpieczenie pomieszczeń mokrych
Do najczęściej wybieranych materiałów uszczelniających należy Guma w płynie S 700, produkt jednoskładnikowy, bezrozpuszczalnikowy o wysokiej elastyczności. Aplikacja odbywa się ręcznie przy użyciu pędzla lub wałka w dwóch warstwach. Ważne jest również by wzmacniać miejsca newralgiczne powłoki uszczelniającej tj. narożniki ścian i podłóg, przejścia instalacyjne. Wzmocnienie uzyskamy przez wklejenie w pierwszą warstwę produktu Guma w płynie S 700 specjalnej siatki technicznej. Zastosowanie gumy w płynie jest zupełnie wystarczające w przypadku wykonywania prac uszczelniających wewnątrz budynków.